İşitme Hakkında

Aklınıza Takılan mı var?

"

Yapılan testler sonucunda işitme kaybının yarattığı boşluğu dolduracak cihazlar denenir ve kullanıcının işitme kaybına uygun işitme cihazına karar verilir. Burada önemli olan nokta; denenen ve seçilen cihazların odyolojik olarak hastanın işitme kaybına uygun olmasıdır. Uygun fiyatlı cihazlar olduğu gibi pahalı modeller de bulunmaktadır. Hastanın ayırt etme becerisi ve günlük hayattaki ihtiyaçları işitme cihazı modeli seçiminde rol oynar.

Genel olarak ekonomik sorunlardan dolayı bu yöntem tercih edilmektedir. Kısmen yanlış olmasına rağmen gene de tek cihaz kullanılacak ise genel olarak daha iyi duyan kulağın cihazlandırılması tercih edilir. Önerimiz koşullar ne olursa olsun her iki kulağınızda da işitme kaybı olduğu durumlar da iki kulağınıza da işitme cihazı takılmasıdır

Bulunduğu ortamdaki sesleri bir mikrofon aracılığı ile toplayıp şiddetini yükselterek, işitme kaybı olan kişinin duyabileceği seviyeye getiren elektronik bir aletlerdir.

Tespit edilen işitme kaybının ilaç tedavisi ya da ameliyatla düzelme ihtimalinin olmadığı durumlarda, KBB doktorunun veya uzman Odyoloğun önermesi ile işitme cihazı kullanılır.

İşitme kaybınızın seviyesi kullanabileceğiniz işitme cihazının tipinin seçimindeki en önemli etkendir. Bunun yanı sıra kulak kanalınızın yapısı, kulağınızda akıntı olup olmadığı, estetik tercihleriniz, teknolojik tercihleriniz, ekonomik kaygılarınız , sosyal yaşantınızın yoğunluğu ve el becerilerinizin durumu göz önünde bulundurularak seçim yapılır.

İşitme cihazınız için gerekli olan pilleri dilediğiniz yerden satın alabilirsiniz. İşitme cihazı pili olduğuna ve son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.Saat pili kullanmayınız, işitme cihazınıza kalıcı zararlar verebilir.

Şarj edilebilir piller işitme cihazlarını verimli çalıştırmak için yeterli kalitede değillerdir. İyi şarj edilmemiş, şarj ömrünü tamamlamış, düşük voltaj veren piller işitme cihazının ihtiyacı olan enerjiyi sağlayamazlar ve işitme cihazının ses kalitesini düşürürler hatta uzun vadede cihazda kalıcı hasarlar oluşmasına bile sebep olabilirler. Tunç işitme merkezlerinde pil fiyatları çok ekonomiktir, size uzun süre yetecek pil modellerimizi Tunç İşitme şubelerimizden bulabilirsiniz.

Pil’in üzerindeki etiketi çıkardıktan sonra bir süre bekledikten sonra pili cihaza takın, bu sayede pilin ömrünü biraz da olsa uzatmış olursunuz. Gece yatarken pili cihazın içinden çıkarırsanız pil temas noktalarında oluşabilecek oksitlenmeyi büyük ölçüde önlemiş olursunuz. Atık piller doğaya zarar verecek kimyasallar içerdiği için pillerinizi mutlaka yakınınızdaki pil atık kutularına atın ya da biriktirip işitme merkezinizdeki atık kutularına atın. Piller yutulduğunda ciddi sağlık problemleri oluşabilir. Bu yüzden çocuklarınızdan, zihinsel engellilerden ve evcil hayvanlarınızdan uzak tutun, haplarınızla aynı yerde saklamayın. Çocuğunuzun işitme cihazının pil kilidini devamlı kapalı tutun ve pillerini siz değiştirin. Pillerinizi şarj etmeye çalışmayın ve ateşe atmayın. Biten pillerinizi cihazın içinde bırakmayın.

İşitme-konuşma ve ses bozuklukları ile uğraşan bir bilim dalıdır.

Odyoloji bilim dalında lisansüstü uzmanlık eğitimi almış kişidir

Detaylı Bilgi İçin

Tunç İşitme Merkezi

Selhattin Eyübbi Mah. 339. Sok. No: 26 YILDEM SİTESİ A BLOK KAT 2 NO 5(TESİSLER) Kayapınar/Diyarbakır

0412 251 42 42

Info@Tunctibbiurunler.Com.Tr

Memnuniyet

Tunç işitme olarak işitme cihazı sektörünü ve teknolojisini yakından takip ediyor en iyi ve en güvenilir cihazları hizmetinize sunuyoruz.

Önce Sağlık

Amacımız Mükemmeliyet odaklı ve güvenilir sağlıklı yaşam ortağı olmak. Tüm ihtiyaçlarınızı en doğru ve güvenilir cihazlarla karşılamak

Fiyat Garantisi

Gereken cihazı hem kaliteden ödün, hem'de cebinize zarar vermeden en uygun şekilde size ulaştırıyoruz. Tunç İşitme Olarak sağlığınıza ve cebinize ne kadar önem verdiğinizin farkındayız.