İşitme Hakkında

İşitme Kaybı?

İşitme kaybı tek tip değildir. Zaman zaman dış kulaktan zaman zaman orta kulaktan zaman zaman da iç kulak ve işitmeyi beyine taşıyan sinirlerden meydana gelebilir. Bazı durumlarda bu sebepler birlikte işitme kaybına neden olurlar. Örneğin; özellikle çocukluk çağında sıkça görülen orta kulak iltihabı, hastalık boyunca çok hafif ya da hafif derecede bir işitme kaybına neden olur. Kulak Burun Boğaz Hekiminin tedavisi sonucu hastalık iyileştiğinde işitme kaybı da iyileşebilmektedir. Buna karşılık iç kulak ve daha ötesi işitme yollarında meydana gelebilecek işitme kayıplarının iyileşme şansı yoktur ve önlem olarak yapılacak ilk şey işitme cihazı ile duymakta zorlanan kulağa destek olmaktır. O nedenle işitme kaybının türünü, derecesini ve tedavisini Kulak Burun Boğaz Hekimlerine veya Odyoloji Uzmanlarına sormak gereklidir.

İşitme kaybı genellikle bir arada yaşayan aile fertleri, iş ve arkadaş çevreleri tarafından fark edilir. İşitme kaybı olduğunu fark edip kabul eden son kişi genellikle işitme kayıplı bireyin kendisi olur. Televizyonun sesinin daha fazla açılması, sokakta sohbet etmede güçlük, arkadaş grupları ile yapılan sohbetlerde konuşmaları anlayamama ve buzdolabı, klima sesi gibi hafif seslerin duyulmaması genellikle ilk işaretler olur. Bu gibi durumlarda işitme kaybından şüpheleniyorsanız TUNÇ işitme merkezine ve şubesin'den ücretsiz işitme ön değerlendirmesi isteyebilirsiniz. Eğer gerekli ise şubede görev yapan işitme uzmanları sizi tam inceleme için KBB hekimine yönlendirecektir.

Yetişkinlerde hava yolu (saf ses ortalaması) 0-25 dB, çocuklarda 0-15 dB olan, kemik yolu eşikleride daha iyi olan durumdur.

Detaylı Bilgi İçin

Tunç İşitme Merkezi

Selhattin Eyübbi Mah. 339. Sok. No: 26 YILDEM SİTESİ A BLOK KAT 2 NO 5(TESİSLER) Kayapınar/Diyarbakır

0412 251 42 42

Info@Tunctibbiurunler.Com.Tr

Memnuniyet

Tunç işitme olarak işitme cihazı sektörünü ve teknolojisini yakından takip ediyor en iyi ve en güvenilir cihazları hizmetinize sunuyoruz.

Önce Sağlık

Amacımız Mükemmeliyet odaklı ve güvenilir sağlıklı yaşam ortağı olmak. Tüm ihtiyaçlarınızı en doğru ve güvenilir cihazlarla karşılamak

Fiyat Garantisi

Gereken cihazı hem kaliteden ödün, hem'de cebinize zarar vermeden en uygun şekilde size ulaştırıyoruz. Tunç İşitme Olarak sağlığınıza ve cebinize ne kadar önem verdiğinizin farkındayız.